sesliduy giriş

19 Nisan

2017

Makale nedir nasıl yazılır?  diye sorar iseniz makale fikir ve görüşlerinizi ve bilgilendirici en temel unsuru bilgi vermektir. Makale hem İnsanların faydalı bilgiler paylaşmak hemde sitenize hit kullanıcı çekmek Googlenin gözünde değerli olmaktır.

Makale Nasıl Yazılır ?

Öncelikle makale yazmayı bilmeyen arkadaşlar şu hataya çok düşüyor başka sitelerden makaleleri kopyalama yaparak sonra kendi sitesinde paylaşıyor ama bilmiyor ki Google aynı yazıyı iki defa okumuz ve kopyalama içerik paylaştığınız için Google amca sizi kendi arama motorundan banlar yada spam vererek sitenizin Google arama motorunda çıkmamasına neden olur onun için bu tür kopyalama işinden vaz geçin  ve kendi hayalinizi kullanarak makale yazmaya başlayın.

  1. Makale yazmaya başlamadan önce ne hakkında veya hangi konuda makale yazmak istiyorsanız onu iyi düşünün ve yazacağınız makaleyi yazarken farklı konulara saptırmayın örnek sohbet sitesi makalesi yazıyorsunuz ama birden teknolojiye döndürmeyin makalenizi ne konu hakkında makale yazıyorsanız o konu dışına çıkmayın.
  2. Makalenizi  en az 150 kelime yaza bilirsiniz dilerseniz fazlada uzata bilirsiniz 500 kelimelik yada 1000 kelimelik bu size bağlı ne kadar bilgi verirseniz o kadar googlede üst sıralara çıkma şansınız olur örnek 150 kelimelik bir makale yazdınız ve bu makalenize en az 3 adet link vere bilirsiniz fazlası zarar.
  3. Makaleniz bittikten sonra etiket kullanacaksınız fazla etiket kullanmanıza gerek yok google zaten makalenizden yazılıları seçerek etiket olarak sağlıyor size en fazla 8-9 kadar etiket kullana bilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yapın !